6 Ekim 2020 Salı

L’oreal Infallible Matlaştırıcı Makyaj Bazı – Infaillible Mattifying Primer

Merhaba 😇

Alışveriş yazılarımı  okuyorsanız; her makyaj  bazı aldığım da günlük hayatta makyaj bazı kullanıyorum dediğimi farketmişsinizdir.🤤Bu kadar  makyaj bazı aldıktan  sonra sonunda bugün bir makyaj bazını   sizler için inceleyeceğim ,L’oreal Infallible Matlaştırıcı Makyaj Bazı – Infaillible Mattifying Primer   incelemesini   o kadar uzun zamandır erteliyorum ki; sanırım bu baz  artık satışta değil.

Loreal Paris ürünlerini  aslında çok severek kullanıyorum , rujlarını ve fondötenlerinin  yapılarına bayılıyorum. Eski serisine ait olan true match  kapatıcısı  da en  sevdiğim kapatıcılardan biriydi (yeni versiyonu kullanıyorum ama o kadar da sevmedim 😕)

Bu makyaj bazını da büyük bir merakla indirim zamanında almıştım. Ben bu bazı aldığım zamanlarda; mac stromb cream baza muhalif gösterilen bir baz popülerdi , ben o bazla bunun  arasında   kalmıştım ve bunu satın almıştım. Uzun bir süre kutusundan çıkartıp da kullanmadım 😔Elimdeki rimmel London matlaştırıcı makyaj bazı bittiğinde  L’oreal Infallible Matlaştırıcı Makyaj Bazını kullanmaya başladım    ve keşke daha önce kullansaydım  dediğim bir baz oldu.

L’oreal Infallible Matlaştırıcı Makyaj Bazı – Infaillible Mattifying Primer
L’oreal Infallible  Infaillible Mattifying Primer
İnce şişe  formundaki tasarımıyla makyaj masasında/ çantada fazla yer kaplamıyor ; pompalı olması ile de hijyenik açıdan daha uygun. Loreal Paris kozmetiğin çıkardığı  Infallible    serisinin denediğim  her ürününü seviyorum; sanırım henüz sevmediğim bir ürünü olmadı. L’oreal Infallible Matlaştırıcı Makyaj Bazı – Infaillible Mattifying Primer bazın süt gibi incecik bir yapısı var. Bu yapısı sayesinde az bir miktarı bile tüm yüze yayılıyor ve yetiyor. Cilde uygulaması çok kolay hızlı bir şekilde emiliyor. Ben günlük hayatta makyaj bazını ; çıplak tenimin üzerine uygulayıp ;  kapatıcı, allık ve bronzer uyguluyorum. Üzerine kullandığım ürünün kalıcılığını kesinlikle arttırıyor.

L’oreal Infallible Matlaştırıcı Makyaj Bazı – Infaillible Mattifying Primer
L’oreal Infallible Matlaştırıcı Makyaj Bazı – Infaillible Mattifying Primer

L’oreal Infallible Matlaştırıcı Makyaj Bazı – Infaillible Mattifying Primerı ; fondöten ya da bb krem altına uyguladığım zamanlarda oldu. Fondötenin yapısını değiştirmedi cilde  uygulamasını kolaylaştırdı. Kalıcılığını da   arttırdığını gözlemledim.

Matlaştırıcı bir baz olan L’oreal Infallible Matlaştırıcı Makyaj Baz   ; normal zamanlarda verdiği  matlığı  yeterli bulduğum ama yaz ayları için benim yağlı cildin de yeteri kadar  matlık sağlamayan bir baz maalesef. Cildi nemlendiriyor ,makyaj sürüyor hafif bir buldur etkisi de gözlemliyorum ama yaz için yeterli bulmuyorum. Benim yağlı bir cildim var çoğu matlaştırıcı baz ne yazık ki yeterli gelmiyor , kullandığım diğer  bazlarla kıyaslandığında başarılı bulduğum ; havanın çok sıcak olduğu günler hariç diğer günlerde rahatlıkla kullanabildiğim  bir ürün olduğu için elimin en sık gittiği baz olduğunu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim.

Genel  olarak sevdiğim;  hem içinde az ürün kaldığı için hem de kullanma tarihi azaldığı için bitirmeye çalıştığım L’oreal Infallible Matlaştırıcı Makyaj Bazı – Infaillible Mattifying Primer  ile ilgili benim deneyimlerim bunlardı. Artık satılmadığı için tekrar alabileceğim bir ürün değil  ama aynı tasarıma sahip Maybelline markasının bazını aldım. Bu bitince onu kullanmaya başlayacağım.(Zaten loreal/ maybelline   kardeş markalar )

4 yorum:

audrey dedi ki...

çok güzel bu serisi lorealin ama o kadar az ki gramajı hemen bitiveriyor..

Beauty&Life Türkiye dedi ki...

daha önce kullanmadım bunu ama güzele benziyor denemek lazım

Yeliz'in Keşifleri dedi ki...

MErak ettim bu ürüne bakacağım

buraliolmayan dedi ki...

Yaz makyajlarından kullanabilirim ben de, notumu aldım :)